ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Ενεργοποίηση πλατφόρμας υποβολής αιτήσεων ειδικευμένων ιατρών επί θητεία κλάδου ΕΣΥ για τη Νοσηλευτική Μονάδα Κυπαρισσίας του Γενικού Νοσοκομείου Μεσσηνίας.

Η Νοσηλευτική Μονάδα Κυπαρισσίας προκηρύσσει τρείς (3) θέσεις ειδικευμένων ιατρών επί θητεία κλάδου ΕΣΥ. Οι θέσεις αφορούν τις ειδικότητες Εσωτερική Παθολογία με βαθμό Επιμελητή Β, Νεφρολογία με βαθμό Διευθυντή και Αναισθησιολογία με βαθμό Διευθυντή.

Η αίτηση-δήλωση υποψηφιότητας, υποβάλλεται ηλεκτρονικά στην ηλεκτρονική διεύθυνση esydoctors.moh.gov.gr με τη χρήση των κωδικών εισαγωγής στο TAXISNET. Στην ανωτέρω ηλεκτρονική διεύθυνση οι ενδιαφερόμενοι θα μπορούν να αναζητούν οδηγίες για την συμπλήρωση της ηλεκτρονικής αίτησης.

Η προθεσμία υποβολής αιτήσεωναρχίζει την 12.08.2022 ώρα 12:00 (μεσημέρι) και λήγει την 02.09.2022 ώρα 24:00 όπως ορίζεται στην υπ’ αριθμ.Γ4α/Γ.Π. 45011/04-08-2022 Απόφαση του Υπουργού Υγείας, συνοδευόμενη με τα απαιτούμενα δικαιολογητικά.

ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ
ΒΑΘΜΟΣ
ΣΥΝΟΛΟ
ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΠΑΘΟΛΟΓΙΑΣ
ΕΠΙΜΕΛΗΤΗ Β’
ΜΙΑ (1) ΘΕΣΗ
ΝΕΦΡΟΛΟΓΙΑΣ (για τη Μ.Τ.Ν.)
ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ
ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΙΑΣ
ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ

ΜΙΑ (1) ΘΕΣΗ